Gymnastika, tanec, hůlka aneb TWIRLINGOVÁ PŘÍPRAVKA (5-7 let)

Úvod » O nás » Gymnastika, tanec, hůlka aneb TWIRLINGOVÁ PŘÍPRAVKA (5-7 let)

Gymnastika, tanec, hůlka aneb TWIRLINGOVÁ PŘÍPRAVKA (5-7 let)

Kroužek je určen pro děti ve věku 5-7 let (předškolní děti a děti začínající 1. třídu ZŠ), které mají zájem o tanec a gymnastiku.

Tréninky probíhají 2x týdně (Po a St od 15:30-16:30 na SŠ gastronomie a služeb na Králově Háji). Je třeba chodit na oba tréninky, protože se vzájemně doplňují a navazují na sebe. 

Součástí tréninku jsou hry, gymnastická a taneční průprava, děti se budou učit základům práce s hůlkou a pompony. Zároveň je našim cílem u dětí rozvinout zájem o sportování a vytvořit základní sportovní návyky včetně správného držení těla. Během roku se naučíme krátké sestavy, které pak rádi předvedeme rodičům.

Cena kroužku: 2300,- Kč + zakoupení hůlky 220,- Kč

Trenérky: Zuzana Huňková, Barbora Pánková, Veronika Miškovská, Jana Huňková, Pavlína Horníková, Zuzana Bachtíková a Petra Grägová 

Co s sebou: přiléhavé oblečení na cvičení (nejlépe legíny a tričko/tílko), vlasy sčesané do culíku/drdůlku/copánků ..., boty pokud možno s měkkou podrážkou, pití v uzavíratelné láhvi, šátek. Dále budou děti potřebovat švihadlo (můžeme Vám za 40,- Kč udělat na míru pokud nemáte) a počítejte také se zakoupením hůlky, která Vás přijde na 220,- Kč. Pokud budete pořizovat nové oblečení a obuv na tréninky, řiďte se prosím doporučeným týmovým oblečením viz. týmové oblečení, aby děti měly jednotné oblečení na vystupování.

Jak se přihlásit: Do přípravky neděláme žádné "talentové zkoušky". Stačí, když se přihlásíte na stránkách Větrníku a na první trénink přinesete podepsanou přihlášku, která Vám po přihlášení přes web příjde do e-mailu. Počet míst je omezený, proto prosím přihlašování neodkládejte a přihlašte se ihned po spuštění přihlašování 5. září 2023 (absolventky VIVINEK ze školního roku 2022/23 obdrží pozvánku k přihlášení). Pokud si výběrem kroužku nejste jistí, přihlašte své dítě a kroužek zatím neplaťte, po prvním týdnu tréninků se domluvíme, zda tréninky Vaše dítě baví a Twirling je pro něj ten správný sport.

V případě dotazů pište na email: hunkova.zuzana@gmail.com

Přihlásit se můžete na stránkách https://www.ddmliberec.cz/krouzky

 

 

Co je to twirling?

Twirling je u nás zatím málo známým sportem, je kombinací gymnastiky, tance (baletu, scénického tance, společenských tanců, ...), a pohybu s hůlkou. Hodnotí se především přestnost provedení, elegance pohybu a synchronizace s hudbou. Na rozdíl od mažoretek se nevyužívá pochod. Twirlingové prvky jsou většinou náročnější a vyžadují více času, píle a trpělivosti při učení. Součástí tréninku je i posilování a individuální a skupinová akrobacie (stojky, přemety, zvedačky, ...).

Při trénincích i na vystoupeních používáme nejen hůlky, ale i stuhy, prapory, obruče a žonglovací pomůcky (žonglovací míčky, kroužky, poi, ...).

Twirling je vhodným sportem i pro chlapce.

 

 

K domácímu tréninku můžete využít následující videa